MT PEPTIDE 38 SERUM 30 ML

Nr. katalogowy: MT87

Producent: RHONDA ALLISON

409,00 
Ilość

Najnowszy preparat peptydowy Rhonda Allison, wykorzystuje najnowocześniejszą technologię preparatów peptydowych nowej generacji, aby stworzyć jak dotąd najmocniejszy kompleks peptydowy. Dzięki połączeniu bardzo unikalnych składników w odpowiedniej równowadze, wspomaga proces odnowy skóry i zapobiega procesowi starzenia. Ten ponadczasowy koktajl kosmetyczny zapewnia skórze ciągłe wsparcie regeneracyjne - odwracając oznaki starzenia, wygładzając drobne zmarszczki i ujędrniając skórę. Dzięki dodatkowym korzyściom płynącym z olejków eterycznych, które mają właściwości dotleniające i odmładzające, skóra niemal zaraz po zastosowaniu staje się bardziej jędrna i orzeźwiona.

Składniki aktywne:

Glikozaminoglikany ( mukopolisacharydy)- inhibitor MMP, który zapewnia integralność strukturalną komórek; zwiększa nawilżenie i działa wygładzająco na skórę. Występuje w chrząstkach ryb, tkance łącznej i grzebieniach ptasich. Glikozaminoglikany (GAG) to rodzina siarczanowanych łańcuchów cukrowych, które odgrywają ważną rolę w komunikacji neuronalnej poprzez wiązanie z białkami. Zawierają łańcuchy węglowodanowe złożone, charakteryzujące się zawartością aminokwasów i kwasów uronowych. Cukry, które tworzą jego długie łańcuchy, to kwas glukuronowy, N-acetyloglukozamina (z siarczanami), ksyloza i galaktoza. GAG często łączy się z białkiem, tworząc proteoglikany, które kowalencyjnie łączą się z glikozaminoglikanami i są ważnym składnikiem macierzy pozakomórkowej (ECM), zapewniając wsparcie strukturalne u kręgowców. Jako makrocząsteczki wypełniają przestrzeń między komórkową a wiążąc wodę tworzą żel pomiędzy elementami strukturalnymi tkanek, takimi jak elastyna i kolagen. Umiejscowienie GAG głównie na powierzchni komórek lub w macierzy zewnątrzkomórkowej, zapewnia integralność strukturalną komórek i zapewnia przejścia między komórkami, umożliwiając migrację komórek. Powszechny, znany GAG, siarczan chondroityny sodu, poprawia właściwości wiązania wody i pozakomórkowy przepływ składników odżywczych (innym przykładem GAG jest kwas hialuronowy). Ich właściwość utrzymywania dużych ilości wody i zajmowania przestrzeni jest wspierana przez dużą liczbę grup hydroksylowych i ładunki ujemne na cząsteczkach, które poprzez odpychanie utrzymują łańcuchy węglowodanowe oddzielnie. Dzięki tym właściwościom GAG zwiększają nawilżenie i ujędrnienie skóry przez co wygładzają ją, minimalizując pojawianie się zmarszczek. 

Glikozaminoglikany / Siarczan Chondroityny - działa również jako inhibitory metaloproteinaz macierzy (MMPI). Metaloproteinazy (MMP) są enzymami naturalnie obecnymi w skórze, gdzie działają rozkładając białka. Jeśli MMP są nadmiernie obecne, redukują białka, zwłaszcza w macierzy zewnątrzkomórkowej skóry właściwej (złożoną z kolagenu, fibronektyn, proteoglikanów i elastyny). Uszkodzenie tej macierzy pozakomórkowej powoduje starzenie, w tym zmniejszoną elastyczność, zmarszczki i rozszerzenie naczyń włosowatych. MMPI wiążąc się z MMP, zastępują je, zapobiegając tym samym uszkodzeniom zdrowych białek. Zachowana zostaje integralność macierzy pozakomórkowej i jędrność skóry. Organizm wytwarza własne MMPI, zwane TIMP (tkankowym inhibitorem metaloproteinazy). Badania wykazały, że połączenie miejscowych inhibitorów MMP z własnymi TIMP organizmu działa jako doskonały zespół przeciwstarzeniowy. Obecnie trwają również dodatkowe badania w celu zbadania potencjalnego związku między nadmiernym zniszczeniem MMP a rakiem skóry.

Kompleks wyciągu z owoców Lycium Barbarum (Jagód Goji)– to inaczej naturalny glikopeptyd i inhibitor MMP. Zapewnia wsparcie antyoksydacyjne i stymuluje aktywność kolagenu. Jagoda Goji od dawna odgrywa ważną rolę w tradycyjnej medycynie chińskiej, gdzie wiadomo, że między innymi poprawia funkcję układu odpornościowego, poprawia wzrok, chroni wątrobę i poprawia krążenie. Kompleks glikopeptydowy Goji w preparacie Peptide38 jest izolowaną aktywną frakcją glikopeptydową, która łączy działanie liftingujące i ujędrniające zarówno białek, jak i naturalnych polisacharydów w postaci aktywnych glikopeptydów. Kompleks glikopeptydowy Goji zapewnia natychmiastowy widoczny efekt liftingu. 

Hydroksypropyl Cyklodekstryna / Palmitol Tripeptide-38 Complex - dioksygenowany lipopeptyd składający się z palmitoilo-lizylu dioksymetionylo-lizyny, to peptyd o właściwościach matrikinemimetycznych, stymuluje syntezę 6 głównych składników cząsteczek matrycy skóry i połączenia skórno-naskórkowego (kolagen I, III, IV, fibronektyna, kwas hialuronowy i laminina 5); wygładza i napina skórę, wygładzając zmarszczki od wewnątrz. Odbudowuje skórę tam, gdzie jest potrzebna, szczególnie w okolicach czoła i wokół oczu, wygładza kurze łapki.

Kompleks Caprylyl Glycol / Arginine (L) / Acetyl Hexapeptide-30 - kompleks heksapeptydu argininowego to nowy peptyd, który został specjalnie zaprojektowany do leczenia zmarszczek ekspresyjnych dzięki nowemu podejściu postsynaptycznemu, które obejmowało blokowanie aktywacji MuSK (kinazy swoistej dla mięśni) przez argininę. Proteoglikan heparanosiarczanu wydzielany przez nerwy, aktywuje MuSK; w ten sposób hamując klastry AChR, neuroprzekaźnik stymulujący skurcze mięśni. W konsekwencji ten nowatorski mechanizm leczenia zmarszczek mimicznych powoduje rozluźnienie mięśni i jest aktywnym składnikiem mającym na celu zmniejszenie zmarszczek mimicznych - molekularne rozwiązanie w celu uzyskania efektu makroskopowego. 

Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil - Stymuluje wzrost nowych komórek i usuwa nadmiar płynów; rewitalizuje skórę, łagodzi stany zapalne i jest skutecznym sprzymierzeńcem w leczeniu odwodnionej, starzejącej się skóry. Paczula należy do rodziny labiate. Ma dokładnie takim samym kolorem i konsystencją jak oleje z benzoesu i mirry. Jest niezwykle skuteczny w leczeniu egzemy, suchej, spierzchniętej skóry, skóry wrażliwej i odwodnionej, trądziku, skóry tłustej, zapalenia skóry, zmarszczek i cellulitu. Ściągające działanie paczuli tonizuje i rewitalizuje skórę, a działanie moczopędne usuwa nadmiar płynów z tkanek. Jego działanie antyseptyczne nie tylko pomaga złagodzić stan zapalny skóry, ale także pomaga usunąć źródło stanu zapalnego. Działając jako środek bakteriobójczy i grzybobójczy, paczula może być stosowana w takich stanach, jak grzybica międzypalcowa, owrzodzenia skóry i rany. Bliznowate i cytofilaktyczne właściwości paczuli sprawiają, że idealnie nadaje się do promowania i stymulowania wzrostu nowych komórek, jednocześnie zapobiegając tworzeniu się tkanki bliznowatej lub bliznowców, pomaga uspokoić obolałą, niespokojną skórę, jak w przypadku skóry trądzikowej i problematycznej.

Aqua (Water), Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Glycosaminoglycans, Glycerin, Alcohol, Lycium Barbarum (Goji Berry) Fruit Extract, Xanthan Gum, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Palmitoyl Tripeptide-38, Caprylyl Glycol, Arginine (L), Acetyl Hexapeptide-30, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil, Santalum Austrocaledonicum (Sandalwood) Wood Oil, Cedrus Atlantica (Cedar) Bark Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Sodium Hydroxide, Gluconolactone, Sodium Benzoate

Zastosuj 2 do 3 kropli na oczyszczoną  skórę dwa razy dziennie. Może być stosowany z preparatem Amino Peptide Moisturizer, Complex Complex Antioxidant Serum, Preparatem Epidermal Growth Factor lub Drop of Essence Hydration Drops w celu uzyskania dodatkowych korzyści.  
 

Zobacz także